OLAVIN RETKEILIJÄT YHDISTYKSENÄ


Olavin Retkeilijät on perustettu 17.10.1961.
Perustava kokous oli entisellä Puistokadun koululla.
Jäseniä yhdistyksessä oli 03.12.2015 yhteensä 605.

Suomen Ladulla on n. 220 jäsenyhdistystä ja näissä yli 80 000 jäsentä.
Jäsenmäärällä mitattuna Olavin Retkeilijät on 31. suurin yhdistys.


JÄSENMAKSUT 2016


Henkilöjäsen 25.00 €
Rinnakkaisjäsen (Henkilöjäsenenä toisessa yhdistyksessä) 11.00 €
Perhejäsenyys (Samassa osoitteessa asuvat) 35.00 €
Nuorisojäsen (alle 20 vuotta) ja opiskelijajäsen (alle 29 vuotta) 11.00 €

LIITTYMISMAKSUA EI OLE!

JÄSENEKSI VOIT LIITTYÄ KÄTEVÄSTI SIVUN OIKEASSA YLÄKULMASSA OLEVAA "LIITY JÄSENEKSI" -LINKKIÄ KÄYTTÄEN.


OLAVIN RETKEILIJÄT saavat INTERSPORTISTA 10 % alennuksen normaalihintaisista tekstiileistä esittämällä jäsenkortin.

Suomen Ladun sivuilta tai Latu ja Polku -lehdestä kannattaa tarkistaa valtakunnalliset jäsenedut.

SÄHKÖPOSTILISTA - LIITY !



HYVÄ YHDISTYKSEN JÄSEN. MUISTATHAN PÄIVITTÄÄ / ILMOITTAA SÄHKÖPOSTIOISOITTEEN MUUTOKSEN VAIKKAPA ALLA OLEVALLA LOMAKKEELLA!

Ilmoittaudu sänköpostilistallemme alla olevalla lomakkeella, niin saat jäsentiedotteitamme ja -kirjeitämme suoraan omaan sähköpostiisi.
Jäsenkirjeissämme kerromme kokousten päätöksistä, retkistä ja muista tapahtumista.

HUOM ! Mikäli olet kiinnostunut toiminnastamme, etkä ole jäsen, voit silti liittyä listalle.
Kiitos

Nimesi:

Sähköpostisi:

Viestisi aihe:

Viestisi:


OLAVIN RETKEILIJÄT
Hallitus ja toimikunnat
Yhteystiedot:



Hallitus 2016
Harri Heinonen puheenjohtaja, tiedottaja harri . heinonen (a) spyder . fi 0505291917
Esko Tynkkynen varapuheenjohtaja tynkkynenesko (a) gmail.com 0405836987
Marja Sopanen rahastonhoitaja marja.sopanen (a) suursaimaa.com 0505561096
Kari Kervinen majaisäntä Kari_Ossi_Kervinen (a) hotmail.com 0442719998
Pekka Nousiainen latu- ja reittimestari pietunpoksi (a) luukku.com 0500725728
Veli Kautonen jäsen velikautonen (a) hotmail.com 0407712927
Tuula Kupiainen jäsen tupu . kupi (a) suursaimaa . com 0405957340
Ilkka Lassinaro jäsen ilkka.raikko (a) gmail.com 0453209899
Soila Kaukio-Makkonen jäsen soilak (a) yahoo.com -
Anna-Riikka Tolvanen jäsen anluosta (a) gmail.com -
Kauko Hyyryläinen varajäsen kauko . hyyrylainen (a) gmail.com 0405272620
Tauno Makkonen varajäsen taanmak (a) mbnet.fi 0503417909
Petri Punnonen varajäsen - -

Latu- ja reittitoimikunta
Pekka Nousiainenlatu- ja reittimestaripietunpoksi (a) luukku.com0500725728
Kari Sopanen jäsen kari.sopanen (a) suursaimaa.com 0505850651
Kauko Hyyryläinen jäsen ks. hallitus -
Jyrki Anttila jäsen - -
Jukka Kaukio jäsen jkaukio (a) yahoo.com 0503372802
Jyrki Vauhkonen jäsen jyrki.vauhkonen (a) jippii.fi 0408340893
Heikki Kokki jäsen - -

Retkeily- ja melontatoimikunta
Esko Tynkkynenretkeilymestaritynkkynenesko (a) gmail.com0405836987
Ilkka Lassinarojäsenks. hallitus0453209899
Harri Heinonenjäsenks. hallitus-

Majatoimikunta
Kari Kervinen majaisäntä Kari_Ossi_Kervinen (a) hotmail.com 0505944152
Kauko Hyyryläinen jäsen ks. hallitus -
Tuula Kupiainen jäsen ks. hallitus -
Mirja Veijalainen jäsen - -
Esko Taiponen jäsen esko.taiponen (a) dnainternet.net 0500841852

Lasten- ja nuorten toimikunta
= = = =
Palloilu- ja kyykkätoimikunta
Veli Kautonen puheenjohtaja velikautonen (a) hotmail.com 0407712927
Tuomo Halonen jäsen - 015537031

Flag Counter

*********************

SIVU ON PÄIVITETTY 02.01.2016

Kävijälaskuri

Laskuri nollattu 18.09.2011

Valuuttakurssit

Tapahtumat


Suomen Latu ry | Radiokatu 20, 00240 Helsinki | Avoinna: ma-pe 9:00-15:00 | Vaihde: 044 722 6300 Jäsenasiat: 044 722 6301